کسب درآمد از ساخت ربات تلگرام

کسب درآمد از ساخت ربات تلگرام

چگونه با ساخت ربات تلگرام کسب درآمد کنم؟

 ساخت ربات تلگرام امکان منحصر به فرد دیگری است که تلگرام توانست برای اولین بار، تجربه آن را برای کاربران خود ایجاد کند. اگرچه که شاید هنوز هم بالای ۸۰ درصد از کاربران تلگرام،دقیقا نمیدانند ربات ها چه هستند و یا چه امکاناتی دارند. بدون شک اگر کاربران اطلاعات دقیق تری از ربات ها میداشتند؛ امکان آن که ربات ها فراگیرتر از کانال ها بشوند؛ دور از ذهن نبود. دلایل متعددی وجود دارد که چرا ربات ها، هنوز آنگونه که باید گسترش پیدا نکرده و جامعه کاربران با آن آشنا نیستند.

 

از جمله این دلایل میتوان به شایعه جاسوسی بودن آنها و دشواری ساخت آنها اشاره کرد. در واقع ساخت ربات تلگرام بسیار آسان تر از آن چیزی است که عموم مردم تصور میکنند و همچنین شایعه جاسوسی بودن آن کاملا بی اساس است. بدون شک اگر کسب وکارها با ربات های تلگرام بیشتر آشنا میشدند؛ استفاده از آن در کسب وکارها به اندازه ی کانال ها گسترش پیدا میکرد.

 

ربات ها محصول متن باز بودن تلگرام هستند. قابلیتی که دست برنامه نویسان را به نسبت سایر برنامه های مشابه بازتر کرده است. ربات ها در واقع مانند همان اپلیکیشن های موبایل هستند که یک برنامه نویس میتواند به منظور خاصی کد نویسی کرده و در بستر تلگرام پیاده سازی نمایند. ساختن ربات ها با توجه به کارایی و هدفی که ساخته میشوند میتواند بسیار آسان و یا بسیار مشکل باشد. کسب درآمد از ساخت ربات تلگرام را می توان همانند کسب درامد از طراحی وب سایت در فضای وب دانست.

کسب درآمد از ساخت ربات تلگرام

یکی از راه های کسب درامد از تلگرام، ساخت ربات تلگرام میباشد. هم اکنون افراد زیادی هستند که در ازای گرفتن مبلغی حاضر هستند تا رباتی با امکانات دلخواه مشتری ایجاد کنند. جالب است بدانید بسیاری از افرادی که از این شیوه درآمدزایی می کنند در واقع اصلا تحصیلات دانشگاهی برنامه نویسی نداشته و یا حتی به سن دانشگاه نیز نرسیده اند!!. آنها با آموزش هایی که در اینترنت موجود بوده و همچنین فیلم های آموزشی توانسته اند ساخت ربات تلگرام را فراگرفته و شروع به کسب درآمد از این شیوه نمایند. در ادامه سه روش که از طریق آنها میتوان یک ربات ایجاد نمود؛ بیان میشود.

 

تلگرام از نسخه های ۳ به بعد خود، برای ربات و کاربر عادی تفاوت قائل شده! طوری که در ورژن های قبلی برای ساخت ربات تلگرام باید اول به صورت کاربر عادی در برنامه عضو می شدید سپس رمز عبور مربوطه را به سرور متصل می کردید و ربات خود را پیکربندی میکردید؛ اما در ورژن جدید برای ساخت ربات تلگرام ابتدا باید از BotFather@ استفاده کنید. (بابا ربات)این امکان را به شما میدهد تا بتوانید یک پروفایل مخصوص ربات بسازید و آن را مدیریت کنید. در رابط کاربری جدید طرز استفاده از آن بسیار آسان شده و برای کاربر گزینه های مختلفی وجود داشته و کاربر میتواند با استفاده از گزینه های موجود به ربات دستور بدهد.

 

  • شروع کار با(باباربات)بسیار آسان است و کافی است تنها دستور /Start را به آن ارسال کنید. با این کار لیست کارهایی که میتوانید انجام دهید برای شما ارسال میشود.
  • برای ساخت ربات تلگرام جدید، دستور /newbot را ارسال کنید.
  • برای دریافت توکن، دستور /token را ارسال کنید. برای منقضی کردن توکن، دستور /remove را ارسال کنید.
  • برای نوشتن توضیح مختصر در مورد ربات، دستور /Setdescription را ارسال کنید.
  • برای تغییر عکس پروفایل ربات، دستور /Setuserpic را ارسال کنید.
  • برای نوشتن دستورات ربات، دستور /SetCommands را ارسال کنید.(این بخش نیاز به دانش بیشتری خواهد داشت)
  • با ارسال دستور /Setjoingroups اجازه میدهید ربات شما، در گروه ها عضو شود.
  • با ارسال دستور /|Setprivacy می توانید تعیین کنید ربات شما به چه پیام هایی حساس باشد.
  • با ارسال دستور /Cancel میتوانید عملیات فعلی را متوقف کنید.

 

روش اول) با کد نویسی یک ربات طراحی کنید.

اگر دانش کمی از کدنویسی و برنامه نویسی دارید، اقدام به ساخت ربات تلگرام کنید. شما با کد نویسی قادر خواهید بود ربات های بسیار پیشرفته ای که قابلیت عضوگیری بالایی دارند، ایجاد نمایید.

 

روش دوم) از رباته ربات ساز استفاده کنید.

شما میتوانید با استفاده از رباتی با نام (ربات خود را بساز) ربات دلخواه خود را به آسانی ایجاد کنید. این ربات که ساخته شده توسط یک تیم ایرانی است میتواند کار ساخت یک ربات را برای شما بسیار آسان تر کند. (برای ورود به این ربات ساز می توانید از این آدرس استفاده کنید telegram.me/createyourbot)

 

روش سوم) ربات خود را با وب سایت ((بات ساز)) ایجاد نمایید.

اگر برنامه نویسی نمیدانید؛ همچنین طریقه ی ساخت ربات تلگرام با ربات ساز را نتوانستید فرابگیرید؛میتوانید برای ساخت ربات تلگرام از وبسایت ایرانی(بات ساز)که حاصل تلاش جمعی از برنامه نویسان نخبه ایرانی است؛ استفاده کنید. شاید بهترین و ساده ترین شیوه ساخت ربات تلگرام همین سایت باشد. علاوه بر اینکه آموزش های آن نیز بسیار کامل و جامع است. پس از اینکه وارد سایت فوق شده و ثبت نام کردید، یک پنل کاربری به شما داده میشود تا تمامی امکاناتی را که برای ساخت یک ربات حرفه ای نیاز دارید یکجا فراهم آمده باشد. (برای ورود به سایت بات ساز میتونید روی این لینک کلیک کنید www.botsaz.com)

کسب درآمد از ساخت ربات تلگرام

تا اینجای کار شاید این سؤال برای شما پیش آمده باشد که مهارت ساخت ربات تلگرام خود را چگونه مشتری یابی کنید؟ روش های زیادی برای بازاریابی پیش رو دارید از جمله این موارد، دادن آگهی در سایت های تبلیغ، سایت های دورکاری و استفاده از شبکه های اجتماعی میباشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *