برنامه ساز آنلاين app yet

با استفاده از برنامه ساز آنلاین در این قسمت می‌توانید برای سایت، وبلاگ یا… برنامه‌های خودتان  بدون برنامه نویسی بسازید

به طور کلی برنامه ساز آنلاین یعنی ساخت نرم افزار بدون نصب برنامه و طراحی کامل برنامه در

برای ساختن از طریق موبایل یا کامپیوتر باید اول با کلیک روی لینک زیر به سایت برنامه ساز AppYet برید:

 

ابتدا وارد سایت موردنظر شوید و پس از ثبت‌نام و تائید ایمیل…لاگین کنید؛ و سپس روی create App کلیک کنید. تا وارد محل ساخت اپلیکشن شوید.

ساخت اکانت appyet

پس از انتخاب گزینه create App وارد صفحه‌ای به شکل زیر خواهید شد… که باید نام اپلیکیشن و قالب پیش‌فرض آن را مشخص کنید، نام پکیج به‌صورت خودکار پر می‌شود

ساخت اکانت appyet 2

پس از پر کردن موارد فوق بایستی محدودیت‌های دسترسی به اپلیکیشن (کودک و نوجوان یا بزرگ‌سال) تنظیم کنید… همچنین در این مرحله می‌توانید…عکس زیر…آیکون‌های اختصاصی برای برنامه خود انتخاب کنید

ساخت اکانت appyet 3

افزودن قابلیت‌ها به برنامه:

شما باید در قسمت modules قابلیت‌های اضافی را حذف کنید…تا حجم نرم‌افزار که می‌خواهید بسازید. کمتر شود و در پایین این صفحه می‌توانید قابلیت‌هایی به برنامه اضافه کنید شامل:

  • فید اینستاگرام
  • فیسبوک یا توئیتر
  • صفحه های وب

ساخت اکانت appyet 4

برای حذف کردن قسمت Modules باید روی Details انتخاب کنید
افزودن module: وقتی می‌خواهیم آخرین مطلب سایت و یا یک دسته‌ای خاص از مطلب سایت خود را قرار دهید ابتدا باید فید (rss) آن دسته به برنامه قسمت module کنید… به این روش که ابتدا قسمت پایین صفحه می‌آییم و بر روی (rss/atom) فید انتخاب می‌کنیم؛ و در صفحه بازشده مطابق تصویر زیر ابتدا عنوان فید و در فید پایینی دسته آن عنوان را مشخص می‌کنیم و در بخش Menu order جایگاهان فیلد را مشخص می‌سازیم… به این نکته توجه کنید که بعد از ساختن برنامه موردنظر برای خود می‌توانید از طریق فلش‌های بالا و پایین جایگاه و قسمت موردنظر را تغییر داد

ساخت اکانت appyet 5

بعد از پر کردن فیلدها بالا وارد مرحله می‌شوید که باید تنظیمات مربوط به آدرس فید، تعداد مطلب، اندازه، تصاویر مطلب، نمایش ترجمه، نمایش نام نویسنده و… را انجام دهید.
و در بخش DisQus comment می‌توانید بخش نظرات مخصوص را برای اپلیکشن تان بسازید
و در بخش RTL TEXT باید تیک آن را فعال کنید تا مطلب راست‌چین نمایش داده شود…البته این بخش مخصوص زبان‌های فارسی عربی و عبری است.

ساخت اکانت appyet 6

پس از آن‌که تنظیمات را ذخیره کردیم روی سربرگ General انتخاب کنید تا آیکون فیلد را تغییر دهید و بتوانید نحوه‌ی نمایش مطلب را به دو صورت Grid یا List انتخاب کنید که در Grid مطالب به‌صورت یک منو نمایش داده می‌شود و در List همان‌طور که از اسم آن مشخص است مطالب به‌صورت لیست شما نمایش داده می‌شود و در پایان هم بر روی save changes انتخاب کنید.

ساخت اکانت appyet 7

حالا بخواهیم متن خاصی را و یا لینک یک مطلب را در اپلیکیشنمان قرار دهیم باید از بخش New Module بر روی گزینه web انتخاب کنیم…پس از انتخاب کردن بر روی گزینه وب باید تا لود شدن سایت کاملاً صبر کنیم… چون ابتدا برای شما ادیتور مطلب نمایش می‌دهد و درصورتی‌که شما قبل از لود شدن کامل تغییر حالت (از ادیتور به لینک تغییر دهید) سایت قاطی می‌کند.

ساخت اکانت appyet 8

بعدازاینکه روی web انتخاب کردید یا صفحه زیر مواجه می‌شوید که باید ابتدا همان‌طور که گفته‌شده چند ثانیه صبر کنید تا سایت به‌صورت کامل لود شود و پس از لود شدن کامل سایت درصورتی‌که می‌خواهید متن خاصی را به کاربر نمایش از همان حالت در ادیتور متن خودتان را بنویسید و اما درصورتی‌که می‌خواهید برای کاربر صفحه‌ای خاص از سایتی نمایش داده شود از بخش Type حالت را از web content به web link تغییر دهید و پس از لود شدن سایت فیلدها را پرکنید

ساخت اکانت appyet 9

پس از ذخیره کردن این بخش وارد سربرگ General شوید و درصورتی‌که می‌خواهید آیکون خاصی را انتخاب کنید و بقیه Module ها هم چیز سختی ندارد و می‌توانید به‌راحتی از آن استفاده کنید

 

قرار دادن تنظیمات خاص به برنامه:

حالا اگر می‌خواهید تنظیمات خاصی را برای اپلیکیشن خودتان قرار دهید به سربرگ setting مراجعه کنید
در این بخش اگر می‌خواهید پس از باز کردن اپلیکیشنتان چند ثانیه لوگوی سایت یا وبلاگ شما نمایش داده شود. بر روی تیک splash screen بخشی وجود دارد در رابطه با تنظیمات آپدیت‌ها و پوسته پیش‌فرض که نیازی به توضیح ندارد.

ساخت اکانت appyet 10

قرار دادن پوسته اختصاصی:

درصورتی‌که شما هم می‌خواهید مانند اپلیکیشن برای خودتان پوسته‌های متعددی را اضافه کنید. باید وارد سربرگ Themes شده بر روی New Theme انتخاب کنید… در این بخش تنها چیزی که شما نیاز دارید دسترسی به کد رنگ‌هاست که البته خود appyet این امکان را برای شما گذاشته است.

ساخت اکانت appyet 11

دریافت اپلیکیشن برنامه خود:

حالا برای دریافت اپلیکیشن ساخته‌شده خودتان باید به سربرگ Build مراجعه کنید و پس از کلیک بر روی submit to Build منتظر تا اپلیکیشان به ایمیلی که با آن لاگین کرده‌اید ارسال می‌شود… این کار معمولاً 1 دقیقه طول می‌کشد.

ساخت اکانت appyet 12

برنامه حالا داخل ایمیل شماست… برای تغییرات و تغییر ورژن و افزودن امکانات دیگر طبق همین آموزش به سایت بروید و داخل پنل خود تغییرات ایجاد کنید

ساخت اکانت appyet 13

 

 

تبلیغ دوره برنامه ساز همراه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *