کسب درآمد از تلگرام | چگونه از تلگرام کسب درآمد کنم؟

کسب درآمد از تلگرام

کسب درامد از تلگرام واقعا حقیقت داره؟

درسته که تلگرام فیلتر شده اما راه های خیلی زیادی برای کسب درآمد از تلگرام حتی در حالت فیلتر شده آن هم هست حتی خبر هایی داره میرسه که میخواد تلگرام در ایران رفع فیلتر بشه به این دلیل که استفاده از فیلترشکن بین جوانان رواج پیدا کرده. پس بهتره کار را شروع کنید. با من همراه باشید تا روش های خوبی را برای کسب درآمد از تلگرام در طول این مطلب به شما معرفی کنم.

 

تلگرام بی‌شک معروف‌ترین شبکه اجتماعی حال حاضر در ایران است که با ارتقای روزافزون امکانات و خلاقیت‌های جالب توانسته به رقیب یا حتی جایگزینی جذاب در مقابل روزنامه، تلویزیون و سایر رسانه‌ها تبدیل شود. خلاقیت و اعتمادزایی فاکتورهای مهمی در موفقیت تلگرام است که شبکه‌های اجتماعی دیگر مانند وایبر، واتس ‌آپ و… با بهره‌مندی کمتر از آن، عمر کوتاهی را در میان ایرانیان تجربه کردند. در ادامه با مقاله کسب درآمد از تلگرام سایت پول توشه همراه باشید.

کسب درآمد از تلگرام

تلگرام برعکس شبکه‌های اجتماعی گذشته تا امروز توانسته با مسئولین امر در کشور که دارای چارچوب خاصی در رابطه با شبکه‌های اجتماعی هستند؛ به تعامل رسیده و اقداماتی را انجام دهد که تا حدودی نگرانی‌های ایران را برطرف نماید؛ اما اگر از دلایل سیاسی ماندگاری تلگرام بگذریم، مهم‌ترین دلیل استفاده و رشد تلگرام میان ایرانیان، قابلیت‌های کسب درآمدی است که این شبکه اجتماعی برای کاربران خود عرضه نموده است. اشکال و روش‌های جدیدی که تا قبل از آن در هیچ‌یک از شبکه‌های اجتماعی سابقه نداشته و تجربه نشده است.

عواملی که ذکر شد مهم‌ترین دلایلی هستند که تلگرام را به قدرتی بلامنازع در عرصه ارتباط و شبکه‌های اجتماعی در ایران تبدیل نموده تا آنجا که صاحب هر کسب‌وکاری علاقه‌مند به استفاده و به‌کارگیری این ابزار در گسترش کسب‌وکار و تجارت خود است.

 

قابلیت‌ها و ویژگی‌های تلگرام

در ابتدا بهتر است برای هر یک از قابلیت‌های تلگرام تعریفی مختصر ارائه شود.

گروه: میزی را تصور کنید که افراد مختلفی دور آن نشسته و هرکسی می‌تواند هر مطلب یا نظری که دارد آزادانه در این جلسه بیان کند. همه حق اظهارنظر داشته و همچنین هرکسی این اختیار را دارد که در هر زمان دلخواه جلسه را ترک کند. یک گروه، تقریباً چنین فضایی را ایجاد می‌کند.

کسب درآمد از تلگرام

ابر گروه: به گروه‌هایی که بالای ۲۰۰ نفر عضو دارند ابر گروه میگویند. در نسخه‌های جدید تلگرام، یک گروه می‌تواند تا ۲۰۰۰۰ عضو! را در خود جای دهد و اصطلاحاً تبدیل به یک ابر گروه شود. ابر گروه‌ها تجربه بی‌نظیری هستند که کاربران تلگرام، برای اولین بار توانستند در میان شبکه‌های اجتماعی تجربه کنند. تصور کنید چقدر خوب است که در یک سالن سه‌هزارنفری حضورداشته باشید و همه علاقه‌مند به آن موضوع نیز هستند و می‌توانند باهم به گفتگو بنشیند. ابر گروه‌های اقتصادی و علمی و ورزشی نمونه‌هایی ازاین‌دست هستند.

کسب درآمد از تلگرام

کانال: تصور کنید پشت تلویزیون نشسته‌اید و کانال دو را تماشا می‌کنید. شما فقط بیننده هستید و هر چیزی که در آن کانال به نمایش درمی‌آید را می‌توانید ببینید. یک کانال در تلگرام دقیقاً مثل همان کانال شبکه دو در تلویزیون عمل می‌کند. به‌عبارت‌دیگر، فردی که صاحب کانال است؛ یک سری مطلب را در کانال خود قرار می‌دهد و افراد عضو، تنها قادر به خواندن همان مطالب هستند. اگر کسی مطالب آن کانالی را نمی‌پسندد، می‌تواند از آن خارج شود. استفاده از کانال در تلگرام مزایای مختلفی دارد. ازجمله تعریف کرد. از جمله اینکه در یک کانال می‌توان چند مدیر تعریف کرد. از دیگر ویژگی‌های کانال می‌توان به قابلیت حذف پیام، نمایش میزان تعداد مشاهده هر پیام، داشتن لینک عمومی و یکتا، حفظ اطلاعات کاربران و غیرقابل مشاهده بودن اعضا و… اشاره کرد.

کسب درآمد از تلگرام

اجازه دهید از همین ابتدا وارد بحث‌های فنی داستان شویم و با طریقه ساخت کانال که بسیار آسان است، کارمان را شروع کنیم

 

طریقه ساخت کانال تلگرام

برای ساختن کانال ابتدا از منوی بالای صفحه گزینه More را انتخاب کرده تا منوی سمت چپ صفحه نمایان شود؛ سپس Channel New را انتخاب کنید. گزینه Create Channel را لمس کنید و سپس در صفحه جدید برای کانال خود تصویر و نامی دلخواه تعیین کنید و در صورت تمایل در قسمت Description توضیحات موردنیاز برای کانال خود را بنویسید و سپس تیک بالای صفحه را انتخاب کنید.

در قسمت بعدی، تلگرام دو گزینه Channel Public و Channel Private را به شما نشان می‌دهد که گزینه اول برای ساخت کانال عمومی و گزینه دوم برای ایجاد کانال خصوصی است. Channel Public برای کسانی مناسب است که می‌خواهند کانالشان برای عموم مردم دیده شود و تمامی کاربران تلگرام بتوانند وارد آن شده و از آن بهره ببرند که در صورت انتخاب این گزینه کاربران می‌توانند با تایپ نام کانال شما در قسمت search تلگرام آن را بیابند. همچنین می‌توانید در قسمت link برای کانالتان یک آدرس مشخص کنید که آن را برای همه اعضای تلگرام ارسال کرده و افراد را به کانال خود دعوت کنید.

Private Channel برای افرادی است که مایل هستند کانالشان خصوصی و مخفی باشد و برای عموم دیده نشود و تنها راه اضافه کردن افراد خارج از لیست مخاطبین، آدرسی باشد که در قسمت Link به شما از طرف تلگرام داده می‌شود. در انتها و پس از انتخاب گزینه موردنظر، تیک بالای صفحه را لمس کنید. در قسمت بعد برای شروع می‌توانید، افرادی را از لیست مخاطبین خود به کانال اضافه کنید. بعد از این کار، تیک بالای صفحه را بزنید. خب تمام شد! اکنون کانال شما ساخته‌شده و شما قادرید برای کاربران خود، مطالب و فایل‌های موردنظرتان را ارسال و ارائه کنید.

 

ربات: ربات‌های تلگرام، ابزاری هستند که برای کاربران خود برخی خدمات را پس از دریافت درخواست، به‌صورت خودکار ارائه می‌کنند. با این ابزار جالب دیگر نیاز نیست یک مدیر به‌صورت مداوم روی مطالب خود مدیریت داشته باشد. به‌عبارت‌دیگر، مدیر یک ربات، گزینه‌های مختلفی در اختیار کاربران قرار می‌دهد تا هر کاربر با انتخاب هر یک از گزینه‌ها، بتواند از مطالب یا خدمات موردنظر بهره‌مند شود. ربات‌ها امکانات و ویژگی‌های مختلفی دارند که برخی از آن‌ها به شرح زیر است:

 • ارتباط با وب‌سرویس‌ها: یک ربات تلگرام می‌تواند فعالیت‌های شما را کوتاه و بهینه کند. به‌عنوان‌مثال شما می‌توانید هر زمان دیدگاه یا فرم تماس جدیدی در سایت ارسال شد؛ مستقیماً در تلگرام آن را دریافت کنید و یا آخرین ایمیل‌های خود را به‌حساب تلگرام خود منتقل کنید.
 • ساخت مسابقه یا بازی‌های فکری ساده: نحوه ارتباط شما با ربات تلگرام از طریق API این قابلیت را ایجاد می‌کند که به‌سرعت پاسخ‌های کاربران را تحلیل کرده و نتایج متناسب با آن را برایشان ارسال کنید. این قابلیت به شما امکان می‌دهد بازی‌های گوناگونی را طراحی و پیاده‌سازی نمایید.
 • ابزارهای کاربردی: ربات تلگرام می‌تواند هر کاربردی داشته باشد، شما هستید که کارایی آن را طرح‌ریزی می‌کنید. دریافت نرخ ارز، اطلاعات هواشناسی، اخبار روز و تفریح و سرگرمی هرکدام نمونه‌های موفقی از کاربرد ربات تلگرام تا امروز هستند.

کسب درآمد از تلگرام

تا اینجا به‌اندازه کافی قابلیت‌های تلگرام توضیح داده شد. در ادامه با تمامی روش‌های مختلف کسب درآمد از طریق تلگرام آشنا خواهید شد.

 

کسب درآمد از اپلیکیشن فروش شارژ

تلگرام همانند همه شبکه‌های ارتباط‌جمعی قدرت انتشار زیادی دارد. این به آن معنی است که کافی است تا شما چیزی را که سود حاصل از انتشارش به شما می‌رسد را در این فضا انتشار دهید؛ اما چه مثالی است می‌توان برای چنین چیزی آورد؟ یکی از بهترین مثال‌ها اپلیکیشنهای فروش شارژ می‌باشد.

اپلیکیشنهای شارژ یکی از بهترین و ساده‌ترین راه‌های شارژ تلفن همراه می‌باشد که همه‌روزه افراد زیادی از طریق آن‌ها اقدام به شارژ سیم‌کارت‌های خود می‌کنند. آیا می‌دانستید که شما هم می‌توانید اپلیکیشن شارژ خود را داشته باشید تا هر کس از طریق آن سیم‌کارت خود را شارژ کرد؛ درصدی از سود حاصل از شارژ به جیب شما برود.

وب‌سایت شارژریسلر (chargereseller.com) یکی از وب‌سایت‌هایی است که شما می‌توانید با پرداخت هزینه‌ای مشخص، اپلیکیشن فروش شارژ مخصوص به خودتان را دریافت نموده و شاهد رفتن پول به حسابتان، بدون هیچ‌گونه کار اضافه‌ای باشید. مراحلی که برای این شیوه درآمدی باید انجام دهید ازاین‌قرار است:

 1. وارد این سایت شده و اپلیکیشن خود را دریافت نمایید.
 2. از طریق ابزارها و قابلیت‌های تلگرام، دیگران را ترغیب به استفاده از اپلیکیشن فروش شارژ خودنمایید.
 3. به‌صورت مداوم، آپدیت‌های نرم‌افزار را اطلاع‌رسانی و بازاریابی خود را ادامه دهید.

کسب درآمد از تلگرام

نمایی از اپلیکیشن فروش شارژ سایت شارژ ریسلر که با هزینه‌ی کمی می‌توانید صاحب آن بشوید و به ازای خرید هر شخصی، درصدی پورسانت بردارید.

 

کسب درآمد از ربات فروش شارژ

به‌جرئت می‌توان گفت بالای ۸۰ درصد از جمعیت ۷۵ میلیونی ایران دارای تلفن همراه هستند و اکثر این افراد نیز از سیم‌کارت‌های اعتباری استفاده می‌کنند. شاید نیازی نباشد تا در این نوشتار، میزان شارژی که هرروزه توسط مشترکان خرید می‌شود؛ محاسبه شود اما کافی است بدانید یکی از بزرگ‌ترین تراکنش‌های مالی ایران همین خرید شارژ تلفن‌های همراهی است که صورت می‌گیرد؛ اما سهم شما از این حجم عظیم تراکنش‌ها چقدر است؟

یک‌راه جالب دیگر برای کسب درآمد از تلگرام به شیوه فروش شارژ می‌باشد. در این شیوه که هنوز خیلی باب نشده و گسترش نیافته است شما از طریق ربات شخصی فروش شارژ خود، اقدام به فروش شارژهای اعتباری نموده و پورسانت دریافت می‌کنید؛ اما شاید بپرسید که چگونه ربات مخصوص فروش شارژ درست نموده و از کجا کد USSD مخصوص به خود را بگیرید تا آن را روی ربات قرار دهید؟

«شارژریسلر» نام وب‌سایتی است که درازای مبلغ کمی برای شما یک ربات فروش شارژ ایجاد میکند و شما به‌راحتی می‌توانید با انتشار ربات شخصی خود در فضای تلگرام، اقدام به فروش شارژ نمایید. اگر می‌خواهید بدانید که چگونه ربات خود را بازاریابی کنید؛ بهتر است از امکانات تلگرام همچون ابر گروه‌ها و کانال‌ها که در این کتاب در رابطه با آن‌ها بسیار صحبت شده استفاده نمایید. «شارژریسلر» نمونه‌ای از ربات‌های فروش شارژ است که می‌توانید آن را باقیمتی ناچیز به دست بیاورید.

کسب درآمد از تلگرام

 

کسب درآمد از مدیریت کانال‌های تبادلی

یکی از روش‌های خوب کسب درآمدهای تلگرامی، فعالیت‌های مربوط به افزایش عضو می‌باشد. در این حالت شما از طریق روش‌هایی که در ادامه گفته خواهد شد؛ اقدام به افزایش عضو برای دیگر کانال‌ها می‌کنید و درازای این کار، مبالغ مشخصی از مدیران کانال‌های مشتری دریافت می‌کنند. در این حالت از کسب درآمد، افرادی بوده‌اند که درآمد بالای ۳۰ میلیون تومان در یک ماه داشته‌اند همانند مدیران کانال جهش.

شرح کار: شما یک کانال ایجاد می‌کنید و آدرس آن را به مدیران کانال‌های مختلف می‌فرستید تا عضو کانال تبادلی شما شوند. سپس در ساعات معینی از آن‌ها می‌خواهید تا لینک کانال‌هایشان را برای شرکت در تبادل لیستی در ساعتی مشخص برای شما بفرستند. پس‌ازآنکه مدیران کانال‌های مختلف لینک‌های خود را همراه با نام کانالشان برای شما فرستادند؛ شما آن‌ها را در یک لیست چیده و لیست را در کانال تبادلی خود قرار می‌دهید. کانال‌های شرکت‌کننده نیز هرکدام موظف هستند تا لیست را به کانال خود فوروارد نمایند تا با این کار یک لیست واحد در زمانی کوتاه، هزاران بار بازدید شود و همه کانال‌ها به‌تناسب اسم جذابی که برای خود انتخاب کرده‌اند؛ عضو جذب کنند. این شیوه کلی کار یک کانال تبادلی است که کار آن لیست بندی است.

اما چگونه می‌توان با مدیریت این کانال‌ها کسب درآمد نمود؟ در ادامه ۳ راه گفته می‌شود که با استفاده از آن‌ها، یک کانال تبادلی می‌تواند درآمد زیادی کسب نماید:

روش اول) ساخت یک کانال پر عضو: یکی از بهترین استراتژی‌های کسب درآمد از یک کانال تبادلی، این شیوه می‌باشد. در این روش، مدیر کانال تبادلی، ابتدا یا انتهای هر لیستی که در کانال خود قرار می‌دهد، آدرس کانالی را قرار می‌دهد که متعلق به خودش است. به‌عنوان‌مثال می‌توانید به شکل پایین نگاه کنید. آخرین کانالی که با عنوان اخبار جنجالی بازیگران سینما + عکس و کلیپ در انتهای لیست قرارگرفته است، متعلق به خود مدیران کانال تبادلی می‌باشد و موضوع آن نیز، موضوعی عوام‌پسند مانند جوک است.

کسب درآمد از تلگرام

به این شکل تمامی کانال‌های شرکت‌کننده در تبادل، لیستی را در کانال خود قرار می‌دهند که انتهای لیست، کانالی معرفی‌شده که متعلق به مدیران کانال تبادلی است. نتیجه این استراتژی ساخت کانالی با ده‌ها و یا صدها هزار عضو در مدت بسیار کوتاهی می‌باشد.

روش دوم) تبلیغ کانال‌های دیگر: یکی دیگر از راه‌های کسب درآمد کانال‌های تبادلی، تبلیغ کانال‌های دیگر می‌باشد. در این حالت کانال‌های با تعداد عضو کم، در ازای مبلغی که به کانال‌های تبادلی می‌دهند؛ نام خود را در میان لیستی که قرار است به مدت چند ساعت، پست آخر تعداد زیادی کانال‌های با تعداد عضو بالا قرار بگیرد؛ قرار می‌دهند. اصطلاحاً مکانی که برای این کانال‌ها در نظر گرفته می‌شود،VIP  نامیده می‌شود. این مورد را نیز می‌توانید در لیست بالا مشاهده نمایید.

روش سوم) ایجاد لیستی از کانال‌های کم عضو برای قرارگیری در کانال‌های پر عضو: یکی از راه‌های کسب درآمد کانال‌های تبادلی، مشارکت با کانال‌های با تعداد عضو بالا است. کانال‌هایی که تعداد عضو زیادی دارند برای قرار دادن یک پست که می‌تواند یک لیست تبادلی هم باشد به‌صورت ساعتی هزینه می‌گیرند. به‌عنوان‌مثال فرض کنید کانالی با ۱۰۰ هزار عضو، برای قرار دادن یک پست در کانال خود، ساعتی ۱۰۰ هزار تومان مطالبه می‌کند. کاری که یک کانال تبادلی انجام می‌دهد این است که در کانال خود آگهی می‌کند «تنها با ۲۰ یا ۳۰ هزار تومان در لیستی شرکت کنید که به مدت یک ساعت در کانالی با ۱۰۰ هزار عضو قرار می‌گیرد».

اگر کانال تبادلی فعالی داشته باشید این لیست‌ها به‌سرعت پر می‌شوند، به‌طوری‌که می‌توانید روزانه چند لیست پرکنید. حال این لیستها را در اختیار کانال ۱۰۰K قرار می‌دهید تا در ازای ۱۰۰ هزار تومان به مدت یک ساعت در کانال خود قرار دهد. ما به تفاوتی مبلغی که از مدیران کانال‌های دریافت می‌کنید و مبلغی که به کانال بزرگ می‌دهید؛ روزانه ۱۰۰ الی ۲۰۰ هزار تومان می‌باشد. تصور کنید ماهیانه درآمدی ۳ تا ۵ میلیون تومان! درآمد تنها با تلگرام و با دست‌خالی به دست آورید. تبلیغ این شیوه را نیز می‌توان در ابتدای لیست بالا مشاهده نمود که ذکرشده است.

 

دستورالعمل:

 • یک کانال و یا گروه تبادلی ایجاد نموده و نام خوبی برای آن انتخاب نمایید.
 • آدرس آن را به مدیران کانال‌های مختلف بفرستید تا عضو شوند.
 • در ساعتی مشخص از مدیران کانال‌ها بخواهید تا لینک کانال خود را همراه با یک نام برای شرکت در تبادل لیستی برای شما فرستاده و یا در گروه تبادلی قرار دهند.
 • پس‌ازآن که تنور کانال یا گروه تبادلی خود را گرم کردید وقت آن رسیده تا روش‌های کسب درآمد بیان‌شده را به مرحله اجرا درآورید.

 

چند نکته در رابطه با کانال و گروه‌های تبادلی:

✓ تلاش کنید با همکاری چند نفر اقدام به مدیریت کانال تبادلی کنید. برای این کار از قسمت info Change کانال، سپس Administrators گزینه AddAdministrators را از صفحه جدید تعیین کنید تا بتوانید شخص موردنظر (مدیر جدید) را از لیست مخاطبان خود به بخش مدیران کانال اضافه کنید. برای حذف مدیر موردنظر نیز انگشت خود را چند ثانیه بر روی آن نگهدارید تا گزینه حذف ظاهر گردد و با انتخاب آن کاربر حذف شود.

✓ برای گرفتن مشخصات کانال‌های شرکت‌کننده می‌توانید از سرویس فرم ساز گوگل استفاده نمایید. در این حالت شما می‌بایست وارد فرم ساز گوگل شوید و فرم تعداد اعضا و نام کانال را ایجاد نمایید و از آن لینک برای گرفتن مشخصات کسانی که در لیست می‌خواهند شرکت کنند استفاده نمود. لازم به ذکر است که آدرس فرم ایجادشده را کوتاه کنید (چون هنگامی‌که آن را کپی نمایید، بسیار بزرگ می‌باشد و نمی‌توان از آن برای گرفتن مشخصات کانال‌های شرکت‌کننده استفاده نمود) برای این کار می‌توانید از سایت l2l.ir و یا سایت‌های مشابه استفاده نمایید.

✓ لیست‌هایی که ایجاد می‌کنید می‌توانند به‌صورت هایپرلینک و یا دکمه شیشه‌ای باشد که بسیار زیباتر و وسوسه‌انگیزتر هستند. برای هایپر لینک کردن و ایجاد لیست شیشه‌ای نیز از ربات به نام (tkanalsubtitlebot) استفاده نمایید. طریقه ایجاد در خود ربات توضیح داده‌شده است. نمونه‌ای از یک لیست شیشه‌ای را می‌توانید از تصویر پایین مشاهده کنید.

کسب درآمد از تلگرام

بهترین راه برای دریافت پول از مشتریانتان چیست؟

بهترین راه دریافت پول از مشتریان استفاده از خدمات سایت پی پینگ است که مشتری را از رفتن پای عابر بانک بی‌نیاز نموده و شخص به‌سرعت می‌تواند در همان صفحه تلگرام، پول به‌حساب شما واریز نماید.

کسب درآمد از تلگرام

کسب درآمد از گرفتن تبلیغ برای کانال تلگرام

روزهای اولی که تلگرام این قابلیت را به کاربران ارائه کرد هیچ‌کس تصورش را هم نمی‌کرد که افرادی بتوانند با ایجاد یک کانال و عضوگیری، در کمتر از چند ماه پس از راه‌اندازی این سرویس، درآمدی بالای 40 میلیون تومان از گرفتن تبلیغات را برای خود رقم بزنند. کسب درآمد از گرفتن تبلیغ را می‌توان پیش‌پاافتاده‌ترین نوع کسب درآمد از تلگرام دانست. لازم به ذکر است که برای این شیوه از کسب درآمد از تلگرام هیچ سقف درآمدی را نمی‌توان متصور شد و میزان دقیق درآمد شما، رابطه مستقیم با تعداد اعضای کانال دارد. نمونه‌ای ازاین‌دست تبلیغات در کانال‌های مختلف را می‌توانید در تصاویر پایین مشاهده نمایید.

کسب درآمد از گرفتن تبلیغ برای کانال تلگرام

دستورالعمل:

 1. یک کانال در رابطه با موضوعی که در آن تبحر دارید؛ ایجاد کرده و شروع به عضوگیری نمایید.
 2. با گرفتن تبلیغ شروع به کسب درآمد از تلگرام از این روش نمایید. برای این منظور باید در قسمت منو بار کانالتان، آی‌دی شخصی تلگرام خود را بگذارید تا هرکسی که قصد تبلیغ در کانالتان را داشت؛ بتواند به شما پیام دهد.

کسب درآمد از گرفتن تبلیغ برای کانال تلگرام - نمونهنکته مهم: سعی کنید تا حالت‌های مختلف قیمتی را برای تبلیغ، تدارک ببینید. این کار باعث می‌شود بتوانید تنوع قیمتی برای مشتریان خود ایجاد کنید. نمونه‌ای از این پلن ها را می‌توانید در جدول زیر مشاهده کنید.

کسب درآمد از گرفتن تبلیغ برای کانال تلگرام - 2

کسب درآمد از گرفتن تبلیغ برای کانال تلگرام - 3

 

کسب درآمد از گرفتن تبلیغ برای ربات تلگرام

علیرغم تصور عموم که فکر می‌کنند داشتن درآمد حاصل از تبلیغات، تنها از طریق کانال امکان‌پذیر است؛ باید گفت که این‌گونه نیست و چه‌بسا درآمد حاصل از تبلیغات روی ربات بیشتر از کانال است. برای درک بیشتر این موضوع به چند نمونه از ربات‌های تلگرام که توانسته‌اند از طریق ساخت ربات تلگرام و تبلیغ در آن برای خود کسب درآمد می‌‌کنند؛ اشاره می‌شود.

ربات دستیار زیرنویس و هایپرلینک(tkanalsubtitlebot): ربات دستیار زیرنویس و هایپرلینک یکی از محبوب‌ترین و کاربردی‌ترین ربات‌های تلگرام است که استفاده بسیار زیادی برای مدیران کانال و کاربران دارد. وظیفه این ربات چسباندن زیرنویس به ویدیوها، ساختن لیست تبادل و یا چسباندن متن‌های طولانی به عکس‌ها می‌باشد. محبوبیت و کاربردی بودن این کانال به حدی بالا بود که تنها پس از 2 ماه توانست هزاران کاربر فعال جذب کند و پس‌ازآن مهم‌ترین راه درآمد صاحبان این ربات از طریق گرفتن تبلیغات صورت گرفت. اگر به این ربات مراجعه نموده و بخواهید از امکانات آن استفاده کنید؛ شاهد پیام‌هایی تبلیغاتی خواهید بود که صاحبان کانال‌های تبلیغ دهنده به مدیران ربات سفارش داده‌اند.

ربات ایرانسل(irancell_bot): این ربات یک ربات جعلی است که به نام ایرانسل ایجادشده است. این ربات توانست توسط یک استراتژی فریبنده (که همان دادن شارژ 20 هزارتومانی ایرانسل به هرکس که ربات را انتشار داده و 20 نفر را با لینک خود عضو نماید) به‌سرعت انتشاریافته و اکنون با گرفتن تبلیغات از کانال‌های سفارش‌دهنده کسب درآمد می‌کند. استفاده ازاین‌گونه استراتژی‌های فریبنده جهت انتشار ربات‌ها توصیه نمی‌شود.

کسب درآمد از گرفتن تبلیغ برای ربات تلگرام

لازم به ذکر است که شما می‌توانید برای فراگیری انواع روش‌های ساخت ربات، به مقاله کسب درآمد از ساخت ربات تلگرام همین سایت مراجعه کنید.

 

کسب درآمد از تلگرام با برند سازی

این روش مخصوص صاحبان کسب‌وکارهایی است که از پتانسیل شبکه‌های اجتماعی برای توسعه برند و بازاریابی خود استفاده می‌کنند. در این روش برندها به‌صورت دائم روی محصول یا خدمات خاصی تأکید نمی‌کنند و به‌جای فروش مستقیم محصول، سعی می‌کنند مشتری را به محل اصلی عرضه محصول که وب‌سایت یا فروشگاه است هدایت کنند.

کسب درآمد از تلگرام با برند سازی

 

کسب درآمد از طریق فروش داده

بهتر است قبل از ورود به این قسمت، توضیحی در رابطه با موقعیت استثنایی کشور ایران داده شود. طبق آخرین آمار، جمعیت ایران 77 میلیون و 500 هزار نفر است که رتبه 18 دنیا، 10 آسیا و همچنین رتبه سوم جمعیت در منطقه می‌باشد. تعداد کاربران استفاده‌کننده از اینترنت در کشور بالای 60 درصد است که 40 درصد آن‌ها بین سنین 20 تا 29 سال قرار دارند. به عبارتی در حال حاضر 45 میلیون ایرانی از اینترنت استفاده می‌کنند و جالب‌تر آنکه بالای 30 میلیون از این کاربران، با موبایل به اینترنت وصل می‌شوند! همچنین گسترش خدمات بانکداری و تجارت الکترونیک نیز توانسته به شکل بسیار مناسبی ایجاد شود.

شرایطی که توصیف آن آمد، شرایط خاص و استثنایی است که تنها چند کشور در دنیا از آن برخوردارند و به‌جرئت می‌توان آن را همچون نعمتی خدادادی برای ثروتمند شدن دانست؛ اما چگونه؟ یکی از راه‌های استفاده از این پتانسیل، شیوه فروش داده (داده‌های صوتی، ویدیویی، کتاب‌های الکترونیکی و…) از طریق شبکه‌های اجتماعی است. این نوع از داده‌ها درواقع منابعی تمام‌نشدنی هستند. اگر یک کتاب الکترونیکی میلیون‌ها بار هم فروخته و دانلود شود، هیچ‌وقت تمام نمی‌شود. موضوعی که در علم اقتصاد به آن، اهرم تکثیر میگویند. همان اهرمی که مایکروسافت را مایکروسافت و بیل گیتس را بیل گیتس کرد.

شیوه کسب درآمد از تلگرام با فروش داده، از بهترین و درآمدزاترین روش‌های کسب درآمد از میان روش‌های ازاین‌دست است. در این روش شما یک فایل و یا پکیج با هر موضوع و عنوانی آماده نموده و آن را در بستر تلگرام به فروش می‌رسانید. به‌عنوان‌مثال پکیج کسب درآمد از اینترنت، نمونه‌ای از فروش داده در فضای تلگرام می‌باشد. استفاده‌کنندگان از تلگرام، بعد از دیدن پکیج و خواندن اطلاعات آن، درصورتی‌که به آن علاقه‌مند شوند، آن را درازای مبلغی که به‌حساب صاحب پکیج واریز می‌نمایند و خریداری و سپس دانلود می‌نمایند.

برای این‌که بخواهید از این طریق کسب درآمد داشته باشید، می‌بایست مراحل زیر را طی نمایید:

1. در این روش شما باید ابتدا یک فایل و یا پکیج خوب برای فروش یافته، جمع‌آوری نموده و یا بسازید. این فایل یا پکیج از هر موضوعی که باشد باید از جذابیت و کارایی لازم برای مخاطبان برخوردار باشد.

2. شرایط فروش الکترونیکی آن را ایجاد نمایید. برای این کار می‌توانید از دو طریق اقدام نمایید.

روش اول که آسان‌تر است به شیوه فروش از طریق سایت‌های مخصوص این کار می‌باشد. برای استفاده از این روش می‌بایست اول دریکی از سایت‌های فروش دانلودی عضو شده و سپس فایل خود را به قیمت مدنظرتان در آنجا بارگذاری نمایید. با عضویت در این سایت‌ها یک پنل و فروشگاه فروش فایل سئو شده در اختیار شما قرار می‌گیرد که می‌توانید فایل خود را در آنجا بارگذاری نمایید. پس از آپلود فایل‌های خود، توضیحات کاملی در رابطه با فایل‌ها بدهید؛ برای آن‌ها قیمت تعیین کنید. سپس لینک مخصوص انتشار دریافت کرده و لینک مربوطه را به‌منظور فروش در شبکه اجتماعی تلگرام انتشار دهید. سایت‌های مخصوص فروش فایل تقریباً زیاد هستند از جمله سایت فرکیا.

 ✓ روش دوم که کمی مشکل‌تر ولی بهتر است؛ ایجاد نمودن یک صفحه اینترنتی و دادن توضیحات کامل و جذابی از محصول در آن صفحه است. این صفحه می‌تواند صفحه‌ای از یک وبلاگ و یا سایت باشد. لازم به ذکر است برای ایجاد نمودن درگاه پرداخت بانکی باید از سایت‌هایی که اصطلاحاً واسطه بانکی هستند؛ استفاده کنید. این سایت‌ها به این دلیل ایجاد شدند که گرفتن درگاه بانکی به‌صورت مستقیم از بانک مشکلات و هزینه زیادی دارد. نمونه‌ای از این سایت‌ها زرین پال است همچنین اگر می‌خواهید نمونه‌ای اجراشده از این مدل را ببینید می‌توانید به درگاه همین سایت یعنی پول توشه از بخش فروشگاه مراجعه کنید. پس از ساخت صفحه اینترنتی فروش، باید لینک آن را همراه با توضیحات لازم، در یک کانال یا ربات جهت مشاهده کاربران قرار دهید.

 

کسب درآمد از تلگرام با مشاوره دادن

کسب درآمد از مشاوره دادن در تلگرام

هر چه بیشتر می گذرد افرادی که اقدام به کسب درآمد از تلگرام میکنند؛ بیشتر میشود. باورش سخت است اما درآمدی که بعضی ها توانستند در چند ماه گذشته از این طریق به دست بیاورند غیر قابل توصیف است. در واقع شاید موضوع عجیبی باشد اما افراد بسیاری در جامعه وجود دارند که حاضر هستند مبلغ زیادی را به عنوان حق مشاوره صرف کنند.

کانال (میلیونرهای خودساخته) نمونه ای از کانال هایی است که توانسته از طریق مشاوره دادن، کسب درآمد میلیونی در مدتی کوتاه داشته باشد. تصویری از کانال و قیمت های مشاوره او را می توانید در عکس پایین ببینید.

کسب درامد از مشاوره دادن در تلگرام - نمونه

برای کسب درآمد از تلگرام از این طریق ابتدا شما باید فردی با اطلاعات زیاد در حوزهای خاص باشید. این عنوان در معرفی شما مهم و تاثیرگذار است. (البته به خودتان سخت نگیرید که مدرک دانشگاهی یا…داشته باشید می تواند خیلی ساده تر از آنچه که فکر می کنید باشد) ایجاد یک کانال جذاب و جذب عضو برای آن، روش مؤثری جهت ارتباط مستقیم با افراد علاقه مند به خواندن مطالب شما است. شما باید نسبت به موضوعی که انتخاب کرده اید مدعی باشید و بتوانید دیگران را مجاب کنید که اگر به شما مبلغی به عنوان حق مشاوره بپردازند، اشتباه نکرده اند. همچنین علاوه بر ادعا، باید اطلاعات خود را نسبت به موضوع مورد مشاوره خود افزایش دهید.

اپلیکیشن و سایت تلیار

یکی از مشکلات و دغدغه‌های همیشگی کسانی که می‌خواهند از طریق مشاوره دادن کسب درآمد کنند، شیوه‌ی دریافت حق مشاوره است. مثلاً فرض کنید من می‌خواهم به‌صورت ساعتی مشاوره بدهم. چگونه می‌توانم مشاوره‌ی خود را دقیقاً یک ساعت ادامه داده و سروقت تمام کنم. یا شاید فرد مراجعه‌کننده بخواهد نیم ساعت مشاوره گرفته و پول بیشتری نپردازد و … یا مشاوره گیرنده همین لحظه به دستگاه عابر بانکی دسترسی نداشته باشد تا حق مشاوره را به‌حساب شما واریز نماید.

همچنین مشاوره دهنده‌های بسیاری هستند که علاقه زیادی به داشتن یک شماره مشاوره خصوصی برای خودشان بوده ولی هیچ علاقه‌ای به ثبت شرکت و سروکله زدن با مخابرات برای گرفتن یک شماره 10 رقمی مشاوره را ندارند؛ اما چاره چیست؟

اپلیکیشن و سایت تلیار از بهترین سامانه‌هایی است که مخصوص مشاوره ایجادشده و در آن هر شخصی که احساس می‌کند، توانایی دادن مشاوره را دارد، ثبت‌نام نموده و صاحب یک شماره تلفن مشاوره همراه کد مخصوصی می‌شود که قادر است از طریق آن مشاوره داده و از این طریق کسب درآمد نماید. نمایی از صفحه اول سایت تلیار و اپلیکیشن آن را در تصاویر پایین مشاهده می‌نمایید.

اپلیکیشن و سایت تلیار برای تلگرام

دستورالعمل اجرایی

 1. یک کانال ایجاد کنید.
 2. در رابطه با موضوعی که قصد مشاوره دادن دارید فایل های صوتی و متنی ایجاد و در گروه های مختلف و کانال خودتان، قرار دهید.
 3. مبالغ مختلفی را به عنوان حق مشاوره تعیین و اطلاع رسانی نمایید.
 4. بازخوردهای مثبت نسبت به کانال و عملکردتان را انتشار داده تا عملکردتان به نوعی تبلیغ کارتان شود.
 5. اگر نسبت به خودتان و کارتان اطمینان دارید، تخفیف های زماندار بگذارید تا افراد با شما تماس گرفته و ترسشان از کیفیت کار شما کمتر شود.

 

کسب درآمد از اشتراک فایل‌های دانلودی

بدون شک یکی از جالب‌ترین روش‌های کسب درآمد از تلگرام، شیوه کسب درآمد از فایل‌های رایگانی است که برای دانلود در فضای تلگرام انتشار داده می‌شود. تصور نمایید در فضای تلگرام در حال گشت زدن هستید و سپس لینک دانلود رایگان یک نرم‌افزار باارزش را می‌بینید. سپس به‌منظور دانلود آن فایل روی لینک کلیک کرده، وارد یک وب‌سایت شده! و نرم‌افزار را دانلود می‌نمایید. آیا برایتان جالب نیست بدانید که یکی از روش‌های کسب درآمد از تلگرام با همین دانلودهای رایگانی است که لینک آن در فضای وب انتشار می‌یابد؟

 

در فضای اینترنت، وب سایت‌هایی هستند که درازای آپلود فایل‌هایتان و به میزان دانلود و بازدیدی که از فایل‌هایتان می‌شود؛ به شما مبلغی پرداخت می‌کنند. طرز کار این سایت‌ها به این صورت است که شما یک فایل (متن، صوت، نرم‌افزار، کتاب یا ویدیو) را در این سایت‌ها بارگذاری و سپس یک لینک دریافت می‌کنید که با انتشار آن در فضای مجازی، به ازای هر تعداد دانلودی که از آن فایل صورت پذیرد؛ مبلغی دریافت می‌کنید. همچنین اگر شخصی برای دانلود پرسرعت‌تر فایل اقدام به خرید اشتراک از این سایت‌ها کند؛ درصدی از فروش آن نیز به‌حساب شما منظور خواهد شد. در این شیوه از کسب درآمد که می‌توان آن را مخلوطی از به‌کارگیری اینترنت و شبکه‌های اجتماعی برای کسب درآمد دانست، باید اول فایل را در این سایت‌ها بارگذاری و لینک خود را در فضای وب انتشار دهید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *